Podczas pierwszej konsultacji ortodontycznej lekarz ocenia aktualny stan zgryzu pacjenta, przeprowadzając wywiad ogólnomedyczny i badanie kliniczne oraz wyjaśnia pacjentowi jaka wada zgryzu u niego występuje oraz jak będzie wyglądać leczenie. Na konsultacji, lekarz ustala także zakres badań diagnostycznych, jakie będą niezbędne do zaplanowania leczenia.
Podczas kolejnej wizyty Pacjenta w naszym gabinecie wykonujemy zlecony przez lekarza zestaw badań, których wyniki posłużą mu do postawienia ostatecznej diagnozy oraz sporządzenia szczegółowego planu leczenia. Wszystkie badania wykonujemy na miejscu, żadne z nich nie wiążą się z dyskomfortem dla Pacjenta. Poniżej prezentujemy podstawowy zakres badań diagnostycznych w Silesia Orthodontics.
Do wykonania pomiarów, analizy, zaprojektowania indywidualnych szyn transferowych niezbędne są najczęściej dwa zdjęcia radiologczne:
Pantomogram (zdjęcie pantomograficzne) – dzięki temu zdjęciu lekarz może precyzyjnie określić położenie i ustawienie zębów i wykluczyć stany patologiczne, które mogą uniemożliwić rozpoczęcie leczenia ortodontycznego.
Cefalometria (zdjęcie cefalometryczne) – jest to zdjęcie boczne głowy. Służy ono do wykonania komputerowej analizy cefalometrycznej oraz pozwala na określenie wady zgryzu, jej nasilenia w wymiarze pionowym oraz przednio tylnym.
Na tym etapie wykonujemy szereg zdjęć wewnątrz oraz zewnątrzustnych, które razem ze zdjęciami radiologicznymi posłużą lekarzowi do zaplanowania leczenia.
Zdjęcia zewnątrzustne – są niezbędne do określenia symetrii twarzy, analizy profilu oraz uśmiechu Pacjenta.
Zdjęcia wewnątrzustne – są pomocne do analizy ustawienia zębów, tkanek twardych i miękkich oraz oceny późniejszej analizy postępów leczenia.
Skany 3D to w naszej klinice kluczowy element diagnostyki. Dzięki niemu lekarz otrzymuje wirtualny model 3D całej naszej jamy ustnej, który posłuży mu wielokrotnie podczas leczenia. Najpierw przy planowaniu leczenia, potem przy projektowaniu aparatu a następnie w dalszych fazach leczenia do komputerowej analizy porównawczej. Podczas dwuminutowego skanu, skaner wykonuje tysiące zdjęć na sekundę z ultra wysoką precyzją, która szczególnie w ortodoncji jest tak ważna. Skaner 3D na dobre zastąpił już tradycyjne wyciski dając naszym pacjentom komfort a lekarzowi nieocenione wartości diagnostyczne.
Używanie wirtualnego artykulatora to coś czym wyróżniamy się w skali całego kraju. Byliśmy pierwszym(!) gabinetem w Polsce, który zastosował cyfrowy artykulator Axioprisa w diagnostyce ortodontycznej, a nasz ortodonta Kamil Stefański, jest pierwszym(!) w Polsce lekarzem, który prowadzi szkolenia dla ortodontów i protetyków z praktycznego zastosowania tego urządzenia.
Upraszczając, wirtualny artykulator to wirtualny staw skroniowo żuchwowy, narzędzie, które pozwala lekarzowi na idealne, cyfrowe odwzorowanie ruchu stawu. Dzięki temu ortodonta może prowadzić leczenie w stabilnej pozycji żuchwy, zgodnie z anatomią i ortopedią stawów skroniowo żuchwowych każdego pacjenta.
Wypełnij i wyślij poniższy formularz, a nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie w celu doboru dogodnego terminu wizyty.
To dlatego jesteśmy najchętniej wybieranym gabinetem ortodontycznym w Katowicach
Juliusza Słowackiego 13, Katowice
4,5 50 reviews