Slide

Slide

previous arrow
next arrow

APARATY STAŁE

Aparaty stałe korygują wady zgryzu od lekkich do skomplikowanych. Zamki aparatu przyklejone są na stałe do powierzchni zęba a przyłączony do nich łuk wywiera siłę, która powoduje ruch zębów. Aparaty stałe dzielimy na aparaty klasyczne i samoligaturujące.
W aparatach klasycznych łuk mocowany jest do zamka za pomocą elastycznej gumki zwanej ligaturą. Ligatury są wytwarzane w różnych kolorach stąd ten rodzaj aparatu jest szczególnie popularny wśród dzieci i młodzieży.

W aparatach samoligaturujących ligatury zastąpił specjalny zatrzask, pozwalający na zmniejszenie sił tarcia pomiędzy łukiem i zamkiem,  noszenie go jest nieco bardziej komfortowe dla pacjenta. 

APARATY KLASYCZNE

Aparaty z zamkami ligaturowanymi nazywamy klasycznymi, gdyż niegdyś był to jedyny występujący typ aparatów stałych. Są to tradycyjne aparaty, jakie najczęściej możesz zobaczyć na zębach innych ludzi. Dość łatwo je odróżnić gdyż najczęściej charakteryzują się widocznymi, kolorowymi gumkami – ligaturami. 

Zamki w tego typu aparacie zbudowane są  z podstawy i oraz czterech skrzydełek, które w płaszczyźnie poziomej tworzą miejsce na łuk, który trzymany do zamka jest właśnie za pomocą ligatur. Zadaniem wspomnianego łuku jest oddziaływanie na zęby za pośrednictwem zamka z precyzyjnie dobraną siłą, tak aby wymusić przesunięcie zęba względem innych zębów lub względem własnej osi. W trakcie leczenia ortodontycznego, na wizycie kontrolnej najczęściej zmieniany jest łuk oraz ligatury, których kolor pacjent może sobie dobrać spośród bogatej gamy kolorystycznej.  

APARATY SAMOLIGATURUJĄCE

Ewolucją aparatu klasycznego jest aparat samoligaturujący. Główna różnicą jest budowa zamka, który w miejscu gdzie w zamek wchodzi łuk posiada specjalną klapkę, która utrzymuje łuk oraz reguluje i stabilizuje siły działające na zęba.  Takie rozwiązanie pozwala na zminimalizowanie tarcia oraz inne rozłożenie siły generowanej przez łuk,  co powoduje znaczącą redukcję dyskomfortu, który towarzyszy leczeniu ortodontycznemu najczęściej po wizytach kontrolnych. Badania dowodzą, że zastosowanie zamków samoligaturujących pozwala pacjentom na lepsze doczyszczanie zębów z płytki bakteryjnej, która powoduje próchnicę i choroby przyzębia.

Należy dodać, że największa część pacjentów wybierających aparat samoligaturujący robi to z uwagi na aspekt estetyczny. Zamki w aparacie samoligaturującym są mniejsze, a zatem są mniej widoczne w ustach pacjenta, najmniej widoczne są oczywiście zamki samoligaturujące estetyczne.  

TO NAS WYRÓŻNIA

leczymy w sposób unikalny – zobacz co nas wyróżnia na tle konkurencji

jakość

W Silesia Orthodontics możesz mieć pewność, że na jakiekolwiek aparat się zdecydujesz, otrzymasz produkt najwyższej jakości. Pracujemy tylko i wyłącznie materiałami produkcji niemieckiej oraz amerykańskiej, wszystkie zakładane zamki mają preskrypcje FACE Evolution, a więc przeznaczone są dla topowych ortodontów, którzy ukończyli kilkuletnie kursy FACE i są certyfikowani do pracy nimi.

indywidualny projekt

Każdy zakładany przez nas aparat jest wcześniej przez lekarza projektowany w komputerze przy użyciu technologii 3D. Nie zakładamy pacjentom zamków, które przychodzą od producenta w standardowym zestawie. U nas, dzięki niezwykle drobiazgowej diagnostyce, sprawdzamy Twoje indywidualne potrzeby i dobieramy zamek po zamku, tak aby Twoje leczenie przebiegało możliwie szybko i efektywnie.
Lekarz najpierw zakłada aparat wirtualnie, a potem po sprawdzeniu wszystkich parametrów, drukuje szynę transferową, dzięki której precyzja przyklejenia zamków oscyluje w okolicach 0,2 – 0,3 mm.

Zobacz opinie naszych Pacjentów

To dlatego jesteśmy najchętniej wybieranym gabinetem ortodontycznym w Katowicach

Kamil Stefański - ZnanyLekarz.pl
ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ!

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, a nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie w celu doboru dogodnego terminu wizyty.

    © 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone dla Ortho Partners Sp. z o.o.