Kamil Stefański [short]

lek. stom. Kamil Stefański

Zajmuje się: Planowanie i leczenie ortodontyczne, przygotowanie do ortognatyki, ortodoncja 3D

Ukończył studia w Ś́ląskim Uniwersytecie Medycznym. Odbył staże podyplomowe z Ortodoncji i Chirurgii Stomatologicznej pod okiem najbardziej doświadczonych stomatologów na Śląsku.

Punktem zwrotnym w jego karierze było ukończenie 2-letniego, specjalistycznego programu zaawansowanej ortodoncji FACE/Roth-Williams International Society of Orthodontists, gdzie pod okiem Dr Domingo Martina poznawał tajniki najbardziej kompleksowej i najbezpieczniejszej dla pacjentów metody leczenia ortodontycznego (leczenie w odniesieniu do stabilnej pozycji wyrostka kłykciowego (relacji centralnej) stawów skroniowo-żuchwowych). Od tamtej pory jest również Aktywnym Członkiem prestiżowego stowarzyszenia ortodontycznego FACE Poland.

Pośród dziesiątek ukończonych szkoleń i kursów, aby zgłębić tajniki leczenia aparatami nakładkowymi, ukończył prestiżowy program European Masters of Aligners w Londynie.

Aktualnie oprócz leczenia pacjentów w Silesia Orthodontics, jest również wykładowcą, prowadzi szkolenia z różnych aspektów cyfrowej ortodoncji, zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Był wykładowcą Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia i Ortodoncji w Zabrzu, wykładowcą systemu Invisalign® oraz Orthero.

Zawodowo zajmuje się ortodoncją, łącznie z przypadkami ortognatycznymi (przygotowania do zabiegów operacyjnych), aparatami stałymi i nakładkowymi FAS oraz leczeniem dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych. Od czasów studiów prowadził badania naukowe w ortodoncji. Uczestniczy i przemawia w licznych sympozjach naukowych poświęconych ortodoncji oraz dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych.