Cyfrowy asystentka - część 1

TERMIN: 19 październik 2024
KATOWICE

Szkolenie dla Asystentek chcących postawić pierwsze kroki w świecie cyfrowej ortodoncji.

Zakup skanera nie wprowadza cyfryzacji do gabinetu. Cyfryzacja to nie tylko przechowywanie modeli czy też komercyjne alignery. Skaner daje o wiele większe spektrum zastosowań.

Szkolenie praktyczne - krok po kroku

Szkolenie to jest dla asystentek, które chcą wesprzeć swoich lekarzy podczas cyfrowego planowania leczenia ortodontycznego. Jest to Kontynuacja szkolenia dla lekarzy „Cyfrowy Ortodonta Cz.1. Wstęp KROK po KROKU” prowadzonego przez dr Kamila Stefańskiego.
W prostych krokach zostaną pokazane etapy pracy z plikami 3D, od momentu ich pobrania ze skanera, obsługę wirtualnego artykulatora, pozycjonowanie zamków ortodontycznych, dobranie łuków ortodontycznych, aż po planowanie wstępnego set-upu leczenia aparatem stałym czy nakładkowym w programie DDP-Ortho

Zostanie tez pokazany proces zlecenia cyfrowego modelu, transferów pod zamki ortodontyczne, wykonanie analizy cefalometrycznej.

Szkolenie będzie prowadzone na zasadzie instruktarzu krok po kroku.

Uczestnicy otrzymają przykładowe pliki, na których mogą pracować równolegle wraz z wykładowcą na swoich komputerach, otrzymując na ekranie komputera dokładnie to samo, co wykładowca będzie prezentował na slajdach.

Uczestnikami opiekować będzie się wykwalifikowana kadra podchodząca do każdego z osobna w razie trudności.
Uczestnicy otrzymają kompletne manuale krok po kroku w postaci plików pdf, aby w najbliższym dniu pracy mogli pracować jako Cyfrowi Asystenci w gabinecie – /nie trzeba notować/.

Głównym celem szkolenia jest nauka pracy w nowej roli –Asystent lub Asystentka Cyfrowa

 

Oto czego się nauczysz :

✅ Rozpoznawać rodzaje plików 3D;
✅ Współdzielić pliki z laboratorium;
✅  Zarządzać plikami 3D, wiedzieć jak je „poukładać” i zorganizować strukturę katalogów, celem ich poprawnego przechowywania;
✅  Zasad pracy z modelem 3D z programu DDP-Ortho;
✅ Obsługi programu DDP Ortho w celach prowadzenia wstępnej diagnozy oraz setupu leczenia
✅  Jak wirtualnie założyć zamki, ustawić i skorygować ich pozycję;
✅  Jak dobrać poprawnie kształt łuku zębowego;
✅  Jak wgrać zdjęcia fotograficzne i RTG do DDP-Ortho;
✅  Jak wykonać analizę cefalometryczną w 60 sekund w DDP Ortho.
✅  Jak wykonać wstępny set-up pod leczenie aparatem stałym
✅  Jak wykonać wstępny set-up pod leczenie nakładkami lub prosty finishing

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

ZAPISY NA SZKOLENIA

Uczestnicy mogą zgłaszać zapisy na szkolenia za pośrednictwem Formularza Rejestracji dostępnego poniżej lub wysyłając e-mail na adres: szkolenia@silesiaorthodontics.pl. W przypadku zgłoszeń mailowych, prosimy o podanie imienia i nazwiska kursanta oraz danych niezbędnych do wystawienia faktury.

REZERWACJA I PŁATNOŚCI

Aby zarezerwować miejsce na szkoleniu, po rejestracji prosimy o dokonywanie wpłat w kwocie 1200zł na konto firmy Dental Advanced (wpisana do rejestru podmiotów prowadzących kształcenie podyplomowe lekarzy i lekarzy dentystów, prowadzonego przez Okręgową Izbę Lekarską w Katowicach pod numerem 55-000149-002-0001)

ING Bank Śląski, numer konta: 37 1050 1214 1000 0092 1961 1598

Formularz rejestracji na kurs